Український національний грід -  це цільовий державний науково-технічний проект (програма)  по створенню і впровадженню Грід технологій на 2009-2013 року, прийнятий Кабінетом Міністрів України в 2009 році. 

Метою проекту  є побудова загально - національної грід-інфраструктури та широке впровадження грід-технологій у всі сфери наукової та соціально-економічної діяльності в Україні,  системна підготовка фахівців з грід-технологій.

Для управління проектом створені органи :

  • Міжвідомча Координаційна Рада, яка визначає загальні принципи розвитку, програму грід інфраструктури і робочі плани;
  • Координаційний Комітет Проекту, який є виконавчим органом і має повноваження представляти національну грід інфраструктуру на національному і міжнародному рівнях.
  • Базовий Координаційний Центр, який відповідає за функціонування національної грід інфраструктури.

        Інститут теоретичної фізики им. М.М.Боголюбова НАН України (ІТФ) є базовою організацією по виконанню проекту УНГ .

БКЦ забезпечує управління і координацію робіт з підтримки функціонування національної грід-інфраструктури.

БКЦ  виконує функції Національного Операційного центру (Resource infrastructure Provider) грід-ресурсів УНГ  на технологічному і операційному рівні  у стосунках з Міжнародними грід-співтовариствами.

Українськи новини

   

Світові новини

10.07.2018
В Україні розпочала роботу Координаційна рада з розвитку цифрової економіки

5 липня 2018 року відбулося установче засідання Координаційної ради з розвитку цифрової економіки та суспільства під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

Відкриваючи засідання, Степан Кубів наголосив, що завданням Координаційної ради є організація виконання Плану заходів щодо цифровізації економіки та суспільства на 2018 рік та подальше налагодження ефективної взаємодії у цьому напрямку між Урядом, бізнесом, громадськими організаціями та суспільством.

12.02.2018
П’яте видання підручника з Wolfram Mathematica!

Автор перекладу  Зелениця Андрій Михайлович  випустив п’яте видання інтерактивного підручника з Wolfram Mathematica українською та російською мовою. Підручник безкоштовний і автором дані права на вільне його поширення.

В листі Андрій Зелениця написав: «Маю честь інформувати Вас про випуск п'ятого видання...

12.02.2018
Концепція розвитку цифрової економіки України та план заходів щодо її реалізації

17 січня 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив «Концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 та затвердив план заходів щодо її реалізації» – документ був розроблений спільними зусиллями Hi Tech Office Ukraine, Кабінетом Міністрів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Комітететом з питань інформатизації та зв’язку та групою провідних експертів.

 
07.10.2018
Другий конкурс Стратегічного та інноваційного фонду EGI - відкритий

Оголошено другий конкурс Стратегічного та інноваційного фонду EGI. Фонд був створений Радою EGI, щоб стимулювати цільові дії, які приносять користь Співтовариству EGI в короткостроковій і середньостроковій перспективі. До другого конкурсу Стратегічного та інноваційного фонду допускаються учасники Ради EGI і асоційовані учасники. Крім того, конкурс відкритий для всіх організацій, що базуються в країнах, представлених в Раді EGI, які мають лист підтримки учасників Ради EGI.

23.09.2018
5th CORBEL Medical Infrastructure-Users Forum (MIUR)

5-й Форум медичної інфраструктури / користувачів CORBEL (MIUF), який відбудеться 15 жовтня 2018 року в Парижі, буде проводитися для сприяння тісному співробітництву на рівні країн ЄС між медичними дослідницькими спільнотами, фінансовими органами і медичними дослідницькими інфраструктурами.

23.09.2018
Eastern Partnership E-Infrastructure Conference 2018 (EAPEC 2018)

Третя конференція по електронній інфраструктурі Восточної партнерства (EaPEC 2018), яка проходить у м. Кищиніві , Молдова, призначена як платформа для співробітництва у галузі політики та досліджень і підтримує створення спільноти в області електронних інфраструктур між Восточною партнерською та країнами-членами ЄС.  Середа, 17 жовтня 2018 року - з 09:00 до 18:00, Кишинів, Молдова

 Всі новини    Всі новини