Український національний грід -  це цільовий державний науково-технічний проект (програма)  по створенню і впровадженню Грід технологій на 2009-2013 року, прийнятий Кабінетом Міністрів України в 2009 році. 

Метою проекту  є побудова загально - національної грід-інфраструктури та широке впровадження грід-технологій у всі сфери наукової та соціально-економічної діяльності в Україні,  системна підготовка фахівців з грід-технологій.

Для управління проектом створені органи :

  • Міжвідомча Координаційна Рада, яка визначає загальні принципи розвитку, програму грід інфраструктури і робочі плани;
  • Координаційний Комітет Проекту, який є виконавчим органом і має повноваження представляти національну грід інфраструктуру на національному і міжнародному рівнях.
  • Базовий Координаційний Центр, який відповідає за функціонування національної грід інфраструктури.

        Інститут теоретичної фізики им. М.М.Боголюбова НАН України (ІТФ) є базовою організацією по виконанню проекту УНГ .

БКЦ забезпечує управління і координацію робіт з підтримки функціонування національної грід-інфраструктури.

БКЦ  виконує функції Національного Операційного центру (Resource infrastructure Provider) грід-ресурсів УНГ  на технологічному і операційному рівні  у стосунках з Міжнародними грід-співтовариствами.

Українськи новини

   

Світові новини

13.08.2019
Україна увійшла до Ради EOSC

Європейська рада з питань відкритої наукової хмари (EOSC) є офіційною робочою групою Стратегічної конфігурації H2020 Програмного комітету, яка працює до кінця 2020 року. Основним її завданням є стратегічне консультування щодо впровадження EOSC шляхом огляду, схвалення та направлення роботи Виконавчої ради.

10.07.2018
В Україні розпочала роботу Координаційна рада з розвитку цифрової економіки

5 липня 2018 року відбулося установче засідання Координаційної ради з розвитку цифрової економіки та суспільства під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

Відкриваючи засідання, Степан Кубів наголосив, що завданням Координаційної ради є організація виконання Плану заходів щодо цифровізації економіки та суспільства на 2018 рік та подальше налагодження ефективної взаємодії у цьому напрямку між Урядом, бізнесом, громадськими організаціями та суспільством.

12.02.2018
П’яте видання підручника з Wolfram Mathematica!

Автор перекладу  Зелениця Андрій Михайлович  випустив п’яте видання інтерактивного підручника з Wolfram Mathematica українською та російською мовою. Підручник безкоштовний і автором дані права на вільне його поширення.

В листі Андрій Зелениця написав: «Маю честь інформувати Вас про випуск п'ятого видання...

 
26.02.2020
Лютневий випуск EGI Newsletter

Випуск № 36 EGI Newsletter тепер доступний.

Серед тем випуску: Новий директор EGI і плани на майбутнє; Наступні 5 років Федерації EGI: стратегія досліджень підтримується в глобальному масштабі....

01.10.2019
Доступне нове видання бюлетеня EGI.

Новини спільноти EGI. Випуск 35, вересень 2019. Це видання інформаційного бюлетеня присвячено новинам про проекти, практику  використання та співпраці. Ваші відгуки та пропозиції завжди вітаються! Відправляйте  листи команді з комунікацій EGI за адресом :  press@egi.eu

13.08.2019
Робочі групи EOSC започатковані та розгорнуті

У рамках свого мандату Виконавчий комітет Європейської хмари відкритої науки (EOSC) запустив п'ять робочих груп для формування та розробки пріоритетних напрямків створення наукової хмари.

 Всі новини    Всі новини