Семантичний Грід для науки і інженерії/Ісмагілова Євгенія Андріяновича

18.01.2012

Реферат магістерської атестаційної роботи на тему:

“Семантичний Грід для науки і інженерії”

Ісмагілова Євгенія Андріяновича

 

Мета роботи

Метою даної роботи є огляд та аналіз використання семантичного Грід для науки та інженерії.


Актуальність проведених досліджень

Актуальність теми даної дипломної роботи пов'язана з тим, що разом зі стрімким зростанням кількості інформації, яка зберігається в мережі, виникає велика потреба в інструментах для підтримки обміну знаннями, ресурсами, результатами та спостереженнями, пошуку інформації та інтеграції даних. Перспективною технологією для вирішення цих завдань є семантичний Грід.

 

Завдання, які вирішуються в роботі

У магістерській роботі вирішуються наступні завдання: огляд та аналіз способів використання семантичного Грід для науки та інженерії, робіт з виявлення ресурсів, пошуку інформації та інтеграції даних в семантичному Грід, рекомендації з використання кожного способу.

 

Отримані результати

Результатом проведеної роботи є теоретичний розгляд методів використання семантичного Грід для науки та інженерії. Був структурований матеріал по основним цілям використання семантичного Грід:

інтеграція даних,

виявлення ресурсів

і семантичний пошук.

Зроблено рекомендації як на рахунок використання кожного методу, так і семантичного Грід в цілому.

 

Наукова новизна

Наукова новизна роботи полягає в аналізі методів використання семантичного Грід для науки та інженерії, так як ця технологія є потужнимінструментом для організації інтеграції даних, пошуку ресурсів та інформації.

 

 Практична цінність

Практична цінність даної роботи полягає в отриманні систематизованої теоретичної інформації по використанню семантичного Грід для науки та інженерії, були запропоновані рекомендації по кожному способу використання семантичного Грід для науки та інженерії.

 

Висновки та рекомендації

У роботі була обґрунтована актуальність теми і була досягнута основна мета, а саме було зроблено огляд методів використання семантичного Грід для науки та інженерії і були запропоновані рекомендації щодо використання кожного методу.

 

Робота на 106 сторінках містить 18 ілюстрацій.

При підготовці використовувалася література з 24-ьох джерел.

Ключові слова: семантичний Грід, онтологія, виявлення ресурсів, семантичний пошук, інтеграція даних.