Science gateways

09.08.2012

Nuno Ferreira про стан наукових шлюзів EGI

 

Дослідники знаходяться в стані постійного розширення меж своїх співтовариств і контактів зі своїми  колегами вимагаючи швидкі відповіді і високу пропускну спроможність.. Електронні інфраструктури пропонують нові можливості і нові шляхи досліджень, але вони можуть бути важкими для користувачів, особливо вченим, не знайомими з інтерфейсом командного рядка, типовим зовнішнім інтерфейсом грід.

 Що, якщо існує шлях  підвищити продуктивність, наближаючи е-інфраструктури  до виробничих умов дослідників? 

Наукові ворота роблять це просто. Вони з'являються як багатообіцяючі інструменти, що пропонують спільне середовище і дозволяють доступ до обчислення і ресурсів зберігання даних, допомагаючи ученим використати  активніше е-инфраструктуру. 

Наукові ворота EGI є спеціальний  для співтовариства набір інструментів, застосувань і баз даних, що об'єднані разом через веб-портал або настільне застосування, забезпечуючи доступ до ресурсів і послуг від європейської  Грід Інфраструктури. Ці ворота підтримують безліч можливостей, включаючи робочі процеси, віртуализоване  програмне і апаратне забезпечення, візуалізацію, так само як  відкриття ресурсу, послуги виконання роботи, доступ до баз  даних, застосуваннь  і інструментів  аналізу даних.

 Наукове співтовариство може вже переглядати  доступні наукові ворота, пов'язані з ресурсами EGI. Кожні з воріт призначаються для особливої аудиторії дослідження і пропонують інструменти і інтерфейси,що  є спеціальними для випадків використання їх співтовариством. Ворота мають свої власні інструкції для доступу, оскільки вони забезпечені окремими проектами, науковими співтовариствами і національними грід ініциативами (NGIs). 

Включення технологій і основних можливостей, що  забезпечують необхідну функціональність для наукових воріт також перераховані. Декілька учасників EGI пропонують повторно використовувані компоненти або структури для розробників, щоб побудувати призначені для користувача продукти, економлячи час і зусилля розвивати нові ворота.

Наукові ворота EGI і технології, що включаються ними, зареєстровані в Прикладній Базі даних EGI (AppDB). Реєструючи їх в AppDB, ваш сервіс буде видимий співтовариству EGI і широкій публіці, не лише через веб-сайт EGI, але також і через багаточисельне співтовариство користувачів і веб-сайти NGI, що використовують веб-гаджет AppDB. 

Наукові ворота пропонують унікальну можливість включити більше дослідників з можливостями електронних інфраструктур. Оскільки все більше співтовариств приймає виклик і починає будувати свої власні рішення, різноманітність доступних воріт росте. Ця різноманітність стає силою, оскільки набори кращих методів починають з'являтися і знову використовуватися розробниками воріт. 

Оскільки ми вважаємо, що наукові ворота є сильним активом дослідників, EGI.eu та угорський NGI ведуть віртуальну команду, щоб зробит  сучасний підручник для початківців по наукових воротах. Ми прагнемо надавати розробникам базисні блоки, щоб побудувати потужні ультрасучасні 'наукові інструменти для  створення', включаючи встановлену політику EGI (безпека,  облік операцій і

самі операції) і оцінку, як така стійкість може бути досягнута.

Успіх забезпечення нових співтовариств  новими шляхами  робити науку покладається великою мірою на дружність у використанні і надійність доступних інтерфейсів. Інакше, це не мало б сенсу.

Наукові ворота є частиною рішень, чи не так? Я, звичайно, сподіваюся що це так!