EGI: стан, проблеми і можливості в Загальному ринку цифрової ERA

02.12.2015

В даний час наукові дослідження все частіше і в багатьох випадках керовані виключно даними. Знання про те як використовувати інструменти, щоб керувати дослідними даними і як мати  доступ до  е-інфраструктури, яка їх підтримує, є засадничими.

 

Нові спільноти формуються навколо зацікавленості  в цифрових інструментах, обчислювальних потужностях та сховищах даних. Шляхом надання інфраструктурних послуг, залучення нових спільнот та здійснювати їх навчання, існуючи спільноти можуть за вимогою розвивати нові способи ведення досліджень, і розвиватися навколо міждисциплінарних даних, які можуть бути легко доступні і скеровані за допомогою інноваційних інструментів, що неможливо було раніше.

 

Ключовими факторами, що сприяють цьому процесу, є відкритість, участь, співробітництво, спільне використання та повторне  використання, а також визначення стандартів та забезпечення їх прийняття в спільноті. У деяких дисциплінарних областях спільнотам вдалося визначити та прийняти керування спільнотою процес виробництва і стійкого спільного використання даних і застосунків.

 

Європейська комісія визначила створення цифрового єдиного ринку (ЦЄР) в якості одного зі своїх 10 політичних пріоритетів і багато зусиль робить для узгодження стратегій та ініціатив, щоб досягти цю мету.

 

Ця презентація містить огляд послуг та ініціатив, які EGI підтримує для розвитку відкритої науки і технічної дорожньої карти та при вирішенні проблем, що мають скерувати її подальшу еволюцію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[permalink