Меморандум про співпрацю УНГ з Open science Grid

27.11.2017

У 2015 році Фахівці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Ім.Б.І.Вєркіна НАН України, Інституту теоретичної фізики ім.М.М.Боголюбова і OSG встановили і сконфигурировали сервер доступу htcondor.bitp.kiev.ua з системи HTCondor. Система HTCondor (розробка університету Wisconsin-Madison США, http://www.cs.wisc.edu/condor/) є системою розподілених обчислень, адаптованої для виконання найбільш складних обчислювальних задач як на персональних комп'ютерах в локальних мережах так і в грід - інфраструктурі .

У 2016 році фахівцями УНГ і OSG було проводилась роботи з підтримки сервера спільного доступу:

 - оновлено програмне забезпечення HTCondor який використовується в якості інтерфейсу для доступу до ресурсів OSG.

- виконані настройки запуску завдань з використанням програмного пакета квантово - хімічних розрахунків NWCHEM.

В даний час для користувачів VO BITP є 10000 серверів. В результаті використання US грід ресурсів (OSG, interface HTCondor, package NWCHEM) виконано більше 150 завдань і використано 288000 core * год.

 Базовий координаційний центр і комп'ютерний центр університету Wisconsin-Madison США (The Center for High Throughput Computing at the University of Wisconsin-Madison) підписали Меморандум про співпрацю, в якому визначені умови доступу користувачів українського грід до ресурсів американської грід інфраструктури OSG. Реалізація даного Меморандуму дозволяє користувачам Українська грід, які є членами віртуальної організації VO BITP використовувати більш ніж 10 000 серверів грід інфраструктури OSG для власних наукових розрахунків.