Декларація EOSC

17.11.2017

26 жовтня 2017 року Європейська комісія відкрила доступ до Декларації EOSC (PDF 72 KB),  для всіх зацікавлених сторін в сфері науки , для її підтримки та прийняття зобов'язань щодо реалізації EOSC до 2020 року.

Декларація була прийнята на саміті EOSC 12 червня, де більше 80 ключових зацікавлених сторін у галузі науки продемонстрували прихильність та готовність вкласти інтелектуальні зусилля щодо впровадження EOSC.  Ми домовилися,  що EOSC - це дійсно загальний європейський проект, який ми не можемо собі дозволити не виконати.

В цілому, відповідь стейкхолдерів  була позитивною. До теперішнього часу 40 наукових зацікавлених сторін схвалили принципи Декларації.  Перелік перших стейкхолдерів (PDF), які будуть грати активну роль у коаліції виконавців EOSC, вже визначено.

Ми настійно закликаємо вас і вашу установу:

1) затвердити принципи Декларації;

2) взяти на себе зобов'язання вживати певні  конкретні дії.

Багато з  тих, хто  підписався на сьогоднішній день, також прихильні до одного чи декількох дій з реалізації принципів Декларації EOSC. Перелік  дій (PDF 54 КБ) для реалізації   Декларації  EOSC  вже містить певні обов'язки сторін.