Платформа взаємодії Українського національного Грід

04.11.2012

Платформа взаємодії Українського національного Грід . Свістунов С., Шевченко  А.

Анотація

Презентація роботи з голосовим супроводом представлена тут 

 

 

 

У роботі сформульовані засади  платформи взаємодії Українського національного Грід на основі аналізу Європейської стратегії взаємодії, Європейської платформи взаємодії, платформи взаємодії EGI і   Концепції системи електронної взаємодії державних інформаційних ресурсів".

Показані рівні платформи взаємодії в УНГ.  Звернена увага на необхідність вирівнювання стратегій розвитку УНГ із стратегіями розвитку інформаційного суспільства в Україні, стратегій розвитку EGI і стратегією розвитку Европаы 2020.

Особлива увага в роботі приділена організаційному рівню платформи взаємодії УНГ.  Формалізовані дії керівників організацій та ВО , менеджерів та адміністраторів Ресурсних центрів і ВО при побудові грід-інфраструктури  і єдиного дослідницького простору.  Визначені поза операціні дії елементів УНГ для  створення інтенсивного обміну інформацією і просування УНГ як усередині країни, так і закордоном для створення "критичної маси" однодумців в УНГ, а згодом і  "інформаційного пулу". Показана правомочність моделі інтеграції з EGI  і визначені механізми створення сталого розвитку  грід інфраструктури і при закінченні державної Програми. Показані можливі напрями розвитку  УНГ в якості  ключового гравця  реалізації стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні і створенні єдиного цифрового дослідницького простору.