Грід-Інфраструктура Польщі

30.11.2012

Грід-інфраструктура Польщі

С.Свістунов, А.Шевченко

Анотація


Презентація роботи з голосовим супроводом представлена тут 

 

Огляд присвячений основним проблемам, що були вирішені при будівництві Польської Грід інфраструктури. Причиною уваги до Польського грід стало різке зростання числа користувачів грід інфраструктури з 100 -  в 2010 році до 1000 - в 2012 році. У роботі зроблена спроба зосередитись на підходах, які дозволили досягти такого успіху. Якщо спробувати назвати "три золоті ланки" для становлення Польського Грід, то це буде: використання системи управління рівнем сервісу (SLM), система автоматизації договірних стосунків при розподілі ресурсів і промоушн можливостей грід. Безумовно, ці "ланки" є наслідком мети Польського Грід - гарантоване задоволення потреб учених в обчислювальних ресурсах і постійне розширення числа споживачів гарантованого ресурсу для своїх досліджень.

Ця мета вимагає створення системи для гарантованого надання сервісу і розуміння співтовариством, що грід інфраструктура ефективна тільки при постійному розширенні числа її учасників,  як постачальників ресурсу, так і їх споживачів. Замикання грід-інфраструктури на обмеженому числі учасників  призводить до порочного круга розвитку.

У огляді відмічені пакети програмного  забезпечення розроблені польськими ученими, які полегшують доступ до грід-інфраструктури, а також створення нового мідлвеє, яке дозволяє резервування ресурсів, їх перерозподіл і перепланування у їх використання(QosCosGrid).  Зараз йде тестування у  EGI і PRACE.