Стратегія EGI до програми HORIZON 2020

28.10.2013

Luděk Matyska, голова Ради EGI,  розповів про майбутню діяльність  EGI в якості безпечної об’єднанної інфраструктури з обробки та аналізу даних для Європейського дослідницького простору. 

Для розв’язання глобальних проблем суспільства необхідно забезпечити потужну, безпечну, ефективну й масштабовану інфраструктуру дослідження і пов’язану з нею службу підтримки для обробки та аналізу великого об’єму даних.


Для розв’язання глобальних проблем суспільства необхідно забезпечити потужну, безпечну, ефективну й масштабовану інфраструктуру дослідження і пов’язану з нею службу підтримки для обробки та аналізу великого об’єму даних.

 

У вересні 2013 році EGI прийняла  нову програму розвитку, яка дозволяє:

-      Забезпечити надання сервісів грід-інфраструктури дослідникам, розвиваючи каталог сервісів на основі користувацько орієнтованого підходу та універсального доступу, з метою збереження існуючих наукових співтовариств і залучення нових;

-      Оперувати великими масивами розподілених даних з високою пропускною здатністю. Для цього збільшити існуючу об’єднану «хмарну» інфраструктуру EGI до 10 мільйонів ядер для обчислень та 1 ексабайта ресурсів для зберігання даних до 2020 року і розвинути модель розподілення ресурсів, що надаються національними грід-інфраструктурами (NGI) за допомогою наукової ради або сервісу «pay-to-use»;

-      Створити  гнучке віртуальне дослідницьке середовище, яке спростить доступ до ресурсів EGI.  Розвинути взаємодію між NGI для набуття знань і навичок та розробки технологічних інновацій і спільного їх використання;

-      Виявити і розвинути людський капітал, що підвищить рівень навичок використання інфраструктури дослідницькими співтовариствами. Для цього створити  в NGI мережу центрів компетенції.

Співробітництво з  EGI надає наступні переваги національній грід-інфраструктурі:

1.     Доступ до європейських обчислювальних ресурсів та ресурсів зберігання даних, як самої EGI, так і через EGI до PRACE, EUDAT та участь в міжнародних віртуальних співтовариствах, таких как  WLCG (Worldwide LHC Computing Grid) з обробки і аналізу даних експериментів на Великому адронному колайдері.

2.     Використання та розповсюдження знань, навичок, наукових платформ, робочих процесів та застосувань, що набуті та розроблені європейською грід-спільнотою, через віртуальні центри компетенції NGI.

 

 

Secure, federated data-analysis capability for the European Research Area. (The EGI Strategy for Horizon 2020).

 

 

[permalink]